Baner z napisem nie dla czadu

AKCJA KTBS sp. z o.o. NIE DLA CZADU

image_pdfimage_print

W trosce o bezpieczeństwo najemców Zarząd Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o.  organizuje akcję bezpłatnego wyposażania w czujniki tlenku węgla mieszkań, w których znajdują się piecyki gazowe z otwartą komorą spalania. Montaż zostanie również wykonany na koszt KTBS sp. z o.o. przez specjalistyczną firmę.

Tlenek węgla mogą wykryć jedynie specjalistyczne detektory
Czujnik CO nie zabezpiecza przed powstaniem tlenku węgla, zwiększa natomiast prawdopodobieństwo jego wczesnego wykrycia. Zadaniem czujnika jest wykrywanie stężenia tlenku węgla w otaczającym nas powietrzu i alarmowanie o tym poprzez uruchomienie sygnału dźwiękowego.

Jak działa czujnik tlenku węgla ?
Tlenek węgla (CO), popularnie nazywany czadem jest bezbarwnym, bezwonnym nie mający smaku, silnie trującym gazem. Powstaje on podczas niepełnego spalania zarówno organicznych jak i nieorganicznych substancji i jest nieco lżejszy od powietrza.

Jednym z potencjalnych źródeł powstawania tlenku węgla są gazowe podgrzewacze wody, szczególnie te starszego typu z płomieniem dyżurnym.
Przy niedrożnej wentylacji lub zaburzonym obiegu powietrza na wskutek przytykania kratek wentylacyjnych, montowania zbyt szczelnych drzwi i okien albo z powodu zanieczyszczenia, zużycia lub złej regulacji palnika gazowego, łazienki a więc niewielkie pomieszczenia w których najczęściej instalowane są gazowe podgrzewacze wody, dosyć szybko stają się dla domowników śmiertelną pułapką.

Zapisy na czujniki
Gospodarze zwrócą się do Państwa z listą, na której prosimy o informację poprzez umieszczenie podpisu w odpowiednim miejscu.
Jeśli chcą Państwo otrzymać bezpłatnie czujnik z baterią działającą 10 lat,  proszę podpisać się w rubryce „TAK” , w przeciwnym razie proszę złożyć podpis w rubryce „NIE”.

Zwracamy uwagę na konieczność utrzymywania czujnika w stanie ciągłej gotowości ( bez wyłączania ),  zgodnie z instrukcją dostarczaną wraz z urządzeniem!

 Zarząd Katowickiego TBS sp. z o.o.