Pokoje dla studentów

image_pdfimage_print

Pokoje dla studentów w Katowicach

Prowadzimy wynajem pokoi dla studentów w Katowicach. Oferujemy atrakcyjnie niskie ceny i przejrzyste warunki umowy. Nasza nieruchomość przy ul. Teatralnej 17b w Katowicach znajduje się m.in. w pobliżu Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej czy Uniwersytetu Ekonomicznego, w lokalizacji dobrze skomunikowanej pod kątem przystanków autobusowych i tramwajowych czy odległości od dworca PKP.

Opłaty za wynajem pokoi obejmują:

  • comiesięczny czynsz,
  • opłaty za media wedle zużycia – woda, kanalizacja, centralne ogrzewanie, energia elektryczna, wywóz śmieci,
  • kaucję zabezpieczającą.

Wysokość opłat różni się w zależności od oferty. W celu zapoznania się z jej szczegółami zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na Państwa pytania i pomożemy w znalezieniu odpowiedniego pokoju.

Jakie pokoje wynajmujemy studentom?

Wynajmujemy dwuosobowe pokoje dla studentów, mieszczące się w przytulnych wielopokojowych mieszkaniach z łazienką, toaletą, kuchnią i jadalnią wspólną dla wszystkich lokatorów. Lokale wyposażyliśmy w meble takie jak biurka, łóżka i szafy oraz podstawowy sprzęt AGD typu pralka, kuchenka czy lodówka. Nie zapewniamy pościeli, sztućców oraz naczyń. W naszej ofercie znajdują się natomiast pokoje w mieszkaniach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. W niektórych z nich istnieje możliwość korzystania z telewizji kablowej za dodatkową opłatą.

Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. wynajmie lokal mieszkalny studentom.

Lokal położony jest w centrum Katowice u zbiegu ulic Teatralnej i Szkolnej na pierwszej kondygnacji w budynku z windą, blisko Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej (4 minuty pieszo), Politechniki Śląskiej ul. Krasińskiego (12 minut pieszo) lub Akademii Ekonomicznej ul. 1 Maja (20 minut pieszo).
Dobra komunikacja – blisko przystanek autobusowy, tramwajowy i dworzec PKP.

Lokal składa się z dwóch części oddzielonych drzwiami wewnętrznymi: 
I część:
– 2 pokoje dwuosobowe, wspólna: kuchnia z jadalnią, łazienka z wc +dodatkowe wc, przedpokój.
Z części pierwszej korzystać mogą maksymalnie 4 osoby.
II część:
– 2 pokoje dwuosobowe, wspólna: kuchnia z jadalnią, łazienka z wc + dodatkowe wc, przedpokój. 
– 1 pokój dwuosobowy z osobną łazienką i wc (wyposażenie łazienki dostosowane jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową). 
Z części drugiej korzystać może maksymalnie 6 osób. 

Lokal nadaje się do natychmiastowego zamieszkania (wyposażenie lokalu nie obejmuje pościeli, wyposażenia kuchni w zakresie garnków, talerzy i sztućców).
Cena i warunki wynajmu: 
– miesięczny koszt: 420 zł/za osobę w pokoju dwuosobowym + media (ok. 200 zł), internet w cenie;
– kaucja zabezpieczająca najem w wysokości 620 zł, 
– oprócz czynszu najemcy ponosić będą koszty zużycia mediów (woda i kanalizacja, centralne ogrzewanie, energia elektryczna, wywóz śmieci), a w przypadku zainteresowania najemców usługą także telewizji kablowej).

Kryteria wyboru:
– osoby ubiegające się o zamieszkanie w lokalu są aktualnymi (czynnymi) studentami;
– kolejność zgłoszeń bezpośrednio w siedzibie Spółki lub drogą mailową.

 

Teatralna