Bezpieczeństwo na obiektach sportowych

image_pdfimage_print

Szanowni Państwo,

Bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników naszej infrastruktury traktujemy priorytetowo. Dlatego bardzo nam przykro, że 6 czerwca tego roku, na terenie boiska zlokalizowanego na Osiedlu Sławka w Katowicach doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem małoletniego chłopca. Naszemu najmłodszemu mieszkańcowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Bardzo poważnie podchodzimy do tego zdarzenia i zależy nam na pełnym wyjaśnieniu tej kwestii, dlatego ściśle współpracujemy z policją, która prowadzi postępowania w tej sprawie.

Mając na uwadze okoliczności zdarzenia, apelujemy do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w trakcie korzystania z infrastruktury sportowej i placów zabaw, w tym przestrzeganie postanowień regulaminów korzystania z obiektów  rekreacyjnych, które są wywieszone na ich terenach. W szczególności przypominany o bezwzględnym zakazie wchodzenia na ogrodzenia boisk lub elementy wyposażenia sportowego (np. bramki, kosze do koszykówki). Zwracamy się także do rodziców i opiekunów osób niepełnoletnich korzystających z boisk i placów zabaw, o właściwy nadzór nad dziećmi/podopiecznymi i zwracanie uwagi na wszelkie zachowania, które mogą stwarzać zagrożenie dla ich życia lub zdrowia.

Pomimo faktu, że boiska i place zabaw w zasobach KTBS Sp. z o.o. posiadają wszelkie niezbędne atesty i dopuszczenia do użytkowania, służby KTBS regularnie monitorują ich stan techniczny. Dodatkowo zleciliśmy wykonanie dodatkowego audytu bezpieczeństwa boisk i placów zabaw, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ich użytkowników.

 

 

Zarząd Katowickiego TBS Sp. z o.o.

Janusz Olesiński – Prezes Zarządu

Agnieszka Koziełło-Poklewska Wiceprezes Zarządu