KTBS uczcił pamięć prof. Jana Pallado

image_pdfimage_print

Katowickie TBS symbolicznie zakończyło dwie inwestycje, wszystkie mieszkania w budynkach przy ul. Szerokiej i Krasińskiego zostały wynajęte. Dodatkowo na jednym z budynków została odsłonięta tablica ku czci prof. Pallado – twórcy koncepcji wielu budynków zrealizowanych przez KTBS.

Tablica poświęcona prof. Janowi Pallado odsłonięta na Zawodziu

W Katowicach – Zawodziu, przy ul. Szerokiej została odsłonięta tablica poświęcona zmarłemu w 2016 roku prof. Janowi Pallado. Był kierownikiem Katedry Projektowania Architektonicznego w Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, silnie związany z Katowicami i zaprojektował wiele budynków, które wybudowało Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Sztandarowym, bardzo charakterystycznym projektem profesora jest osiedle Różane nawiązujące kolorystyką oraz motywami na elewacjach budynków do znanych róż z historycznego Nikiszowca. Wśród bloków i osiedli zaprojektowanych przez profesora są też min. Osiedle po Kasztanami w Giszowcu, Osiedle przy ul. Saint Etienne w tym stojący nieopodal tzw. Okrąglak. Projekty profesora zawsze cechowały się niepowtarzalnym charakterem i nieprzeciętną formą. Tablica poświęcona profesorowi została umieszczona na fasadzie budynku, będącego ostatnim wybudowanym według koncepcji prof. Pallado przy ul. Szerokiej 17, 19. W uroczystości wziął udział wiceprezydent miasta Bogumił Sobula, lokalni radni, przedstawiciele Urzędu Miasta, KTBS oraz mieszkańcy budynku.

Blok przy Szerokiej w Zawodziu

Budynek przy ul. Szerokiej w dzielnicy Zawodzie to nowoczesny i funkcjonalny, kompaktowy blok mieszczący 43 mieszkania. Każde z nich jest wyposażone w komórkę lokatorską, a nowi mieszkańcy mogą także skorzystać z oferty podziemnego garażu z miejscem do przechowywania rowerów. Mieszkania w budynku są przeznaczone na wynajem. Lokatorzy mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu oferowane w ramach rządowego programu Mieszkanie na Start w wysokości 6 zł/m.kw. przez 15 lat.

Ostatnio oddane inwestycje to dowód, że Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje swoją misję oferując katowiczanom o różnych potrzebach mieszkaniowych, atrakcyjne lokale w wysokim standardzie. Z jednej strony zapewniamy możliwość korzystnego wynajmu a z drugiej dojścia do własności. Co ważne w obu przypadkach dzięki ofercie oferta KTBS to propozycja nowych mieszkań, bez konieczności podejmowania zobowiązań kredytowych, mówi Janusz Olesiński Prezes KTBS.

Nowy budynek TBS przy Krasińskiego

Przy Krasińskiego 12 na pograniczu centrum miasta i Osiedla Paderewskiego także mieszkają już lokatorzy. Nowoczesne mieszkania w tym bloku oferowane były w opcji z dojściem do własności, dlatego każdy wprowadzający się musiał zakładać wykup lokalu najwcześniej po 5, a najpóźniej po 25 latach od zamieszkania. Blok przy Krasińskiego oferuje 41 mieszkań oraz wiele komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań. Wśród udogodnień są m.in. komórki lokatorskie, wózkownia i rowerownia, możliwość wynajęcia garażu lub miejsca postojowego w atrakcyjnej cenie, ogrzewanie podłogowe, czy specjalne filtry antysmogowe w oknach. Na dachu budynku znajdują się panele fotowoltaiczne, które dostarczą zielonej energii do części wspólnych budynku. Warto nadmienić, że wśród wprowadzających znalazło się wiele osób spoza Katowic.

 Katowice przyciągają nowych mieszkańców wysoką jakością życia i atrakcyjnymi miejscami pracy. Uzupełnieniem tego musi być dobra oferta mieszkaniowa. W mieście systematycznie przybywa mieszkań, a swoje M coraz łatwiej mogą znaleźć całe rodziny czy osoby samotne. Kolejne inwestycje Katowickiego TBS są tego potwierdzeniem i stanowią atrakcyjną ofertę wynajmu mieszkania dla osób, które nie mogą kupić mieszkania na wolnym rynku. Chcemy, by te wszystkie działania stały się impulsem dla osób, które uczą się i pracują w Katowicach, aby tu także zamieszkały i założyły rodziny – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Będą nowe bloki TBS na osiedlu Witosa

W tej chwili KTBS pracuje nad nową ofertą, na osiedlu Witosa dla osób poszukujących mieszkań o większym metrażu. W planowanym budynku przy Kossutha 7 znajdą miejsce w większości lokale wielopokojowe dedykowane rodzinom, także tym wielodzietnym. W budynku będzie się także znajdował trójoddziałowy żłobek. Do końca 2023 roku lokatorzy powinni wprowadzić się do mieszkań, jednak trzeba mieć na uwadze, że obecna sytuacja a rynku może zmienić te plany.