image_pdfimage_print

 

Inwestycja przy ul. Kossutha 7
Planowany czas trwania weryfikacji formalnej wniosków- I kw. 2024

Inwestycja przy ul. Mariackiej 30,32,34
w trakcie przygotowania

Inwestycja przy ul. Kosmicznej
w trakcie przygotowania

Inwestycja obejmuje budowę zespołu 7 ekologicznych budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi, niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Kosmicznej w Katowicach. Unikalnym rozwiązaniem będą zastosowane ekologiczne źródła energii cieplnej, w tym OZE – zespoły sond głębinowych, czerpiących energię cieplną z zasobów geotermalnych, zasilające instalacje centralnego ogrzewania (ogrzewanie podłogowe), ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji mechanicznej, dodatkowym źródłem ciepła będą powietrzne pompy ciepła.  Dodatkowo przewiduje się inne ekologiczne rozwiązania takie jak:  panele fotowoltaiczne, zewnętrzne stacje ładowania samochodów elektrycznych, stację rowerów miejskich, umożliwienie montażu stacji ładowania samochodów elektrycznych w garażach podziemnych, kształtowanie zieleni różnorodnej gatunkowo, drobne rozwiązania proekologiczne.

W ramach osiedla powstanie 7 trzy i czterokondygnacyjnych budynków z windami. Na osiedlu będzie łącznie 111 różnej wielkości lokali. Przyszli najemcy będą mogli wybierać wśród mieszkań od jednopokojowych kawalerek do czteropokojowych przeznaczonych dla rodzin. Najwięcej przewiduje się tych dwupokojowych o wielkości do 55m kw. Wszystkie mieszkania będą posiadały komórki lokatorskie, balkony, tarasy lub ogródki. Na osiedlu, na jedno mieszkanie będzie przypadało przynajmniej 1,5 miejsca parkingowego, ale większość z nich znajdzie się w garażach podziemnych i samochody nie pojawią się w przestrzeni otaczającej budynki.

Planowany termin oddania do użytkowania to I kw. 2026 r.

Projekt: pracownia k3xmore z Katowic

Generalny Wykonawca: Przedsiębiorstwo MAXIMUS ZBH Muc Sp. k. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich


Inwestycja przy Al. Korfantego 177-177E
w trakcie przygotowania
Inwestycja obejmuje 6 budynków mieszkalnych od 6 do 8 kondygnacji, łącznie 208 mieszkań. Jest to pierwsza inwestycja KTBS realizowana metodą prefabrykacji. Co ważne, prefabrykowane elementy budynków są wytwarzane przy użyciu niskoemisyjnego cementu, dzięki czemu ślad węglowy realizacji będzie o 20% niższy w porównaniu z tradycyjną metodą produkcji betonowych modułów. W celu dodatkowej eliminacji negatywnego wpływu na środowisko, wykonawca – firma Pekabex, współpracuje jedynie z firmami transportowymi posiadającymi flotę Euro6, a także stosuje instalacje fotowoltaiczne, by samodzielnie produkować energię elektryczną dla swoich zakładów. Dodatkowo stosowane są technologie obniżenia temperatury, ograniczenia produkcji odpadów, zużycia plastiku oraz indywidualnego transportu kołowego spalinowego. Zastosowanie technologii modułowej nie tylko pozwoli na szybszą i ekonomiczną budowę, ale także wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa.   
Wybudowane mieszkania zostaną przeznaczone na potrzeby komunalne, będą proponowane jako lokalne zamienne dla mieszkańców z budynków przeznaczonych do remontu i termomodernizacji. Umożliwi to  szybki remont zwalnianych w ten sposób miejskich budynków z zasobu KZGM.
Projekt i Generalny Wykonawca: Pekabex Bet S.A. z Poznania.
Planowany termin oddania do użytkowania to: I kw. 2025 r.

Nowe inwestycje mieszkaniowe w Katowicach

Co cechuje nasze inwestycje mieszkaniowe w Katowicach?

Inwestycje mieszkaniowe w Katowicach, które realizuje nasza firma, mają na celu zagwarantowanie najemcom pełnego komfortu życia, tak jak lokale dostępne w ofercie rynkowej. Przywiązujemy wagę do tego, aby były dobrze połączone z centrum miasta, a także znajdowały się w okolicach oferujących dostęp do wszystkich udogodnień. Proponujemy też mieszkania o komfortowym metrażu odpowiednim dla potrzeb różnych osób, średnio mające od 35 do prawie 100m2. Dbamy również o to, aby były dopasowane do potrzeb niepełnosprawnych, tj. większe łazienki oraz odpowiednio większe otwory drzwiowe dla wózków inwalidzkich. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe

Nowoczesne inwestycje mieszkaniowe realizujemy w zgodzie z zasadami funkcjonalności i ergonomii. Staramy się stworzyć mieszkańcom i użytkownikom naszych budynków miejsca sprzyjające wypoczynkowi oraz gromadzeniu energii życiowej. Na etapie planowania nowoczesnej inwestycji mieszkaniowej staramy się zapewnić dobrze skomunikowaną lokalizację, która ułatwi codzienne funkcjonowanie mieszkańcom. Budujemy nowoczesne osiedla mieszkaniowe, z łatwym dostępem do lokali handlowo-usługowych, obiektów gastronomicznych oraz terenów rekreacyjnych. Zajmujemy się również aranżacją przestrzeni wokół wybudowanych przez nas obiektów. Klientów zainteresowanych nowoczesnym budownictwem zapraszamy do kontaktu z naszą firmą w Katowicach!

Starannie zaplanowane nowe inwestycje budowlane

Nasze nowe inwestycje budowlane są starannie zaplanowane. Przed wyborem lokalizacji dokładnie sprawdzamy plany inwestycyjne dotyczące obszaru sąsiadującego z planowaną przez nas budową, aby nie narażać przyszłych mieszkańców na niedogodności wynikające z bliskiego umiejscowienia obiektów o potencjalnie uciążliwym oddziaływaniu na otoczenie. Z należytą starannością kompletujemy dokumentację dotyczącą nowych inwestycji, co pozwala nam przedstawić klientom przejrzystą i wiarygodną informację dotyczącą przygotowanej oferty. Stosujemy w budownictwie technologie i materiały, zapewniające bezpieczeństwo i wygodę użytkowania obiektów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mieszkań na wynajem w ramach inwestycji budowlanych, zrealizowanych przez naszą firmę w Katowicach!

Skip to content