Leopolda
ul. Leopolda 17 i 17a
2020
ilość mieszkań 51
pow. użytkowa (m2) 2 726,53

Projekt: Projekt Plus Architekci s.c. G. Tkacz, T. Borkowski.
Generalny Wykonawca: P.B. “Dombud” S.A.

 

Zdjęcia mieszkań


Opis inwestycji

Inwestycja przy ul. Leopolda 17,17a  zlokalizowana jest w dzielnicy Katowic – Bogucice. Składa się z dwuklatkowego budynku mieszkalnego, o 4 kondygnacjach naziemnych wraz z  zagospodarowaniem terenu. Przy budynku zaprojektowano plac zabaw z urządzeniami zabawowymi dla dzieci (piaskownica, dwa bujaki oraz huśtawka typu ważka).

Wzdłuż budynku od strony wschodniej zlokalizowano drogę dojazdową oraz miejsca postojowe dla samochodów osobowych w ilości 27 szt. w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz wiatę śmietnikową. Dodatkowo w pobliżu budynku znajduje się parking na 59 miejsc postojowych.

Jedna klatka schodowa obsługuje 25, druga 26 mieszkań – łącznie 51 mieszkań w tym 2 mieszkania przystosowane dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku. Mieszkania na  parterach posiadają tarasy naziemne lub loggie, na wyższych kondygnacjach każde mieszkanie posiada balkon lub loggię. Wszystkie mieszkania zrealizowane są w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne (miska ustępowa na stelażu, wanna lub natrysk, umywalka) i kuchenne (zlewozmywak, kuchenka elektryczna), a także w opomiarowane instalacje: elektryczne, ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania.  W budynku przewidziano ponadto instalacje: telewizyjną, teletechniczną i domofonową a także wentylację wywiewną hybrydową dla części mieszkalnej oraz mechaniczną wywiewną dla pomieszczeń technicznych, gospodarczych i komórek lokatorskich.

Budynek przy ul. Leopolda posiada w poziomie parteru 20 komórek lokatorskich a także części wspólne, dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku tj. pomieszczenie rowerowni oraz pomieszczenie wózkowni.

Wejście do obu klatek schodowych odbywa się z poziomu terenu w związku z tym osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku ma dostęp do każdego mieszkania. Każda klatka schodowa wyposażona jest w dźwig osobowy z kabiną o rozmiarach pozwalających na swobodny transport osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.

 

◊◊◊