Bulwary Rawy V "Nowa Szeroka"
ul. Szeroka 17, 19
2019-2020
ilość mieszkań 43
pow. użytkowa (m2) 2081,09

Projekt: Budynek został zaprojektowany przez Architektoniczne Biuro Projektów „AB-PROJEKT” Sp. z o.o. z Tychów, na podstawie koncepcji autorstwa Jana Pallado z Biura Projektów Architektonicznych Sp. z o.o. z Katowic.
Generalny Wykonawca: P.B.”Dombud” S.A.


Opis inwestycji


 

 

◊◊◊

Informacje dotyczące inwestycji: 

Bulwary Rawy V tzw. „Nowa Szeroka” to kolejne przedsięwzięcie inwestycyjno-budowlane realizowane przez Katowickie TBS Sp. z o.o. w dzielnicy Katowic – Zawodzie. Nazwa inwestycji nawiązuje do katowickiej rzeki Rawa, a określenie Bulwary Rawy zapoczątkowało wielką rewitalizację tego terenu wraz z korytem rzeki.

Inwestycja przy ul. Szerokiej 17,19 składa się z dwuklatkowego budynku mieszkalnego o 6 kondygnacjach (1 kondygnacja podziemna z garażem wielostanowiskowym oraz 5 kondygnacji naziemnych) wraz z zagospodarowaniem terenu.

Jedna klatka schodowa obsługuje 23, druga 20 mieszkań – łącznie w budynku znajdują się 43 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe. Mieszkania na parterach posiadają tarasy naziemne, na wyższych kondygnacjach każde mieszkanie posiada balkon. Do każdego mieszkania przynależy komórka lokatorska (jeśli mieszkanie nie ma zaprojektowanej garderoby wewnątrz). Wszystkie mieszkania zrealizowane są w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne (miska ustępowa na stelażu, wanna lub natrysk, umywalka) i kuchenne (zlewozmywak, kuchenka elektryczna), a także w opomiarowane instalacje: elektryczne, ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania.  W budynku przewidziano ponadto instalacje: telewizyjną, teletechniczną i domofonową a także wentylację wywiewną hybrydową dla części mieszkalnej oraz mechaniczną wywiewną dla pomieszczeń technicznych, gospodarczych i komórek lokatorskich.

Budynek przy ul. Szerokiej posiada w poziomie parteru dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku pomieszczenie gromadzenia odpadów stałych, pomieszczenie rowerowni oraz wózkowni.

W parterze budynku w każdym segmencie zaprojektowano układ komunikacji w taki sposób, aby zapewnić dostępność budynku osobom niepełnosprawnym. Każda klatka schodowa wyposażona jest w dźwig osobowy z kabiną o rozmiarach pozwalających na swobodny transport osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku a także przewóz mebli.

 ◊◊◊